Επίσκεψη στο Γηροκομείο & στο Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου

Την Παρασκευή 25/05/2018 οι μαθητές των τάξεων Ε' & ΣΤ' επισκέφθηκαν το Γηροκομείο Τρίπολης, όπου τραγούδησαν και ευχήθηκαν καλό καλοκαίρι στους τρόφιμους εκεί.

Στη συνέχεια επισκεφθήκαμε το Εργαστήριο Γνώσης & Αβεβαιότητας ( ΓΑΒ LAB - Knowledge and Uncertainty Research Laboratory ) στο Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου, όπου μας υποδέχθηκε ο κύριος Manolis Wallace, ιδρυτής του Εργαστηρίου τον οποίο και ευχαριστούμε θερμά. Τα παιδιά ενημερώθηκαν για το τι είναι καινοτομία και χρησιμοποιώντας εφαρμογές εικονικής πραγματικότητας σε tablets & smartphones έμαθαν διασκεδάζοντας για τις νέες τεχνολογίες.

Την επίσκεψη είχε οργανώσει ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του 3ου Δημοτικού Σχολείου Τρίπολης, σε συνεργασία με τη Διεύθυνση & τις Δασκάλες του Σχολείου.

Επίσης ευχαριστούμε για τη βοήθειά τους και την υπομονή τους τους: Ζωή Παπαβραμίδου, Ντίνα Χριστοπούλου, Τόνια Αντωνίου, Κώστας Γιαννακάκης, Κυριάκος Μιχαηλίδης, Ραφαήλ Αντωνίου, Βαγγέλης Ξένος, Χριστίνα Ρούσσου, Θάνος Ματσούκας, Αναστασία Τσελέπη και φυσικά τον πρόεδρο του Συλλόγου μας Δημήτρη Δημητρακόπουλο.

Ήδη η επίσκεψη της ερχόμενης σχολικής χρονιάς έχει κανονιστεί.