ΗΜΕΡΙΔΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΕΙΑΣ-ΚΛΑΣΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε' και ΣΤ' τάξης του σχολείου μας συμμετείχαν στην ημερίδα αθλοπαιδειάς -κλασικού αθλητισμού που πραγματοποιήθηκε στον υπέροχο αρχαιολογικό χώρο της Μεσσήνης στις 7 Απριλίου 2022.

Με συμμετοχές που ξεπέρασαν τις 350,τα παιδιά μας έλαβαν μέρος και συναγωνίστηκαν με παιδιά άλλων Δημοτικών σχολείων σε αγώνες δρόμου, στο άλμα σε μήκος χωρίς φόρα και στη ρίψη λίθου.

ΜΠΡΑΒΟ!! σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια και συμμετοχή τους.

Ιδιαίτερα συγχαίρουμε το μαθητή Παπαχαραλάμπους Σταύρο της Ε΄ τάξης για την 3η θέση που κατέλαβε στο αγώνισμα του άλματος σε μήκος χωρίς φόρα καθώς και την μαθήτρια Φούτρη Δημητρία για την 3η θέση που κατέλαβε στον αγώνα δρόμου σταδίου.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! και να θυμάστε παιδιά ότι ''Στον αθλητισμό είμαστε όλοι νικητές''

ekdromi1   ekdromi2

ekdromi3 ekdromi4