foto

Γεια σας παιδιά!! με σύνθημα ‘’Άθληση κάθε μέρα υγεία για μια ζωή ’’, είμαστε έτοιμοι να ξεκινήσουμε τη νέα σχολική χρονιά με πολλή γυμναστική, παιχνίδια και αθλητικές δράσεις.

Προκειμένου το μάθημα να υλοποιηθεί με ασφάλεια, θα χρειαστεί τα παιδιά της Α’και Δ’ τάξης να επισκεφθούν τον παιδίατρο, για το ατομικό δελτίο υγείας μαθητή και να το επιστρέψουν στο σχολείο έως τις 28 Σεπτεμβρίου.[ισχύει για όσους δεν το έχουν προσκομίσει]

Να μην ξεχάσετε ότι για τη γυμναστική μας θα χρειαστεί να φοράτε άνετα αθλητικά ρούχα και παπούτσια καθώς και να έχετε μαζί σας ένα μπουκαλάκι με νερό.

Σας εύχομαι Καλή αθλητική σχολική χρονιά!! και να θυμάστε, ότι στα παιχνίδια μας δεν υπάρχουν αντίπαλοι, είμαστε όλοι συμπαίχτες!!

Η γυμνάστρια του σχολείου: Λυμπέρη Ευσταθία