ΔΑΝΕΙΣΤΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ

Με μια σειρά από δράσεις, η Δανειστική βιβλιοθήκη του σχολείου μας υποδέχθηκε τους μαθητές/τριες της Α' Β' Γ' και Δ' τάξης.

''Βιβλία... πολλά βιβλία''

Οι μαθητές/τριες της Α' τάξης, ξεφύλλισαν παραμύθια και μας μίλησαν για τους ήρωες που συνάντησαν.

''Γιούπι!! η βιβλιοθήκη άνοιξε''

Οι μαθητές/τριες της Β' τάξης, ξεφύλλισαν παραμύθια ζωγράφισαν τους ήρωες και άλλαξαν τους τίτλους των βιβλίων.

''Το σπίτι των βιβλίων''

Οι μαθητές/τριες της Γ' τάξης, ενημερώθηκαν για τους κανόνες λειτουργίας της βιβλιοθήκης, για το πρόγραμμα ''Χάρισε ένα βιβλίο'' και παρέλαβαν τις κάρτες δανεισμού.

'' Ένα βιβλίο περιμένει να συναντηθούμε''

Με την αφήγηση της ιστορίας ''Ο σκοπευτής'' από το βιβλίο του Νίκου Μιχαλόπουλου ''Οι κορυφές μέσα μας'' οι μαθητές της Δ' τάξης κατάλαβαν ότι με υπομονή και επιμονή μπορείς να καταφέρεις τα πάντα!!

IMG 20231023 093705 censored                                    IMG 20231024 095850 censored

IMG 20231025 122513