27/3/2023 Μια ενδιαφέρουσα επίσκεψη

Μας χαροποίησε ιδιαίτερα η επίσκεψη στο σχολείο μας του οδοντίατρου κ. Αναστάσιου Μαγκλάρα μετά από πρόσκληση για να μιλήσει στους μαθητές/τριες της Ε ´ τάξης. Η παρουσίαση που έκανε με απλά και κατανοητά λόγια κέντρισε το ενδιαφέρον των μαθητών/τριών και έλυσε απορίες για τη φροντίδα των δοντιών από την παιδική ηλικία. Τόνισε ότι η πρόληψη είναι σημαντικός παράγοντας για την υγεία των δοντιών μας και πώς πρέπει να τα φροντίζουμε . Έπαιξε μαζί με τα παιδιά ένα κουίζ και εκείνα στο τέλος αποτύπωσαν σε χαρτί τις εντυπώσεις τους ( εικαστική απεικόνιση) από αυτή την ενδιαφέρουσα παρουσίαση και χαρίστηκαν με χαρά σε αυτόν.
Τον ευχαριστούμε θερμά για τις πολύτιμες συμβουλές του και τη συνεργασία μαζί μας!!!!!

odo1  odo2    odo3

odo4         odo5